سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
یکشنبه - ۲۸ بهمن - ۱۳۹۷
تاریخ قمری :
الأحد / 12 جماد ثاني / 1440
تاریخ میلادی :
Feb 17 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

سه شنبه, 10 بهمن 1396 05:23

آشنایی با ادویه مناسب برخی غذاها مطلب ویژه

شناخت ادویه های بخش مهمی از آموزش آشپزی محسوب می شود. البته این قسمت از دنیای آشپزی بسیار وابسته به فرهنگ است. به این معنی که در فرهنگ های مختلف و کشورهای مختلف برخی ادویه ها ارجحیت دارند. همانطور که بارها شنیده اید ادویه کاری و فلفل جزو ادویه های محبوب در کشور هند محسوب می شود. یا سیر جزو ادویه های پر کاربرد در ایتالیا است. همچنین در یک کشور نیز در مناطق مختلف برخی ادویه ها بیشتر در آشپزی مورد مصرف قرار می گیرند. مثلا ادویه های تند در شهرها و استان های جنوبی کشور خودمان یا سیر در شمال سرسبز بیشتر کاربرد دارند. اما خوب در این میان کلیاتی نیز وجود دارد. یعنی نکاتی کلی که در همه جا صدق می کند و متناسب با ذائقه عمومی و مطابق با استانداردهای آشپزی بین المللی است.

از خواص ادویه ها در طب سنتی غافل نشوید. بسیار به مصرف ادویه ها تاکید و توصیه شده است.

گوشت به دلیل بافت محکمی که دارد معمولا نیازمند زمان بیشتری برای طعم دار شدن است. در متدهای بین المللی آشپزی توصیه شده است که برای طعم دادن به گوشت های خورشی از جوزهندی استفاده کنید.
برای تهیه یک سوپ خوش عطر و طعم بهتر است به سوپ جو کمی پودر آویشن بزنید و یا در کل برای همه سوپ ها بهتره یک یا دو عدد برگ بو اضافه کنید و موقع سرو بردارید. عطر برگ بو بسیار قوی است و برای همین بهتر است به زمانی که در سوپ قرار می دهیم خوب توجه کنیم.

خواص درمانی هر ادویه را به راحتی می توان با کمی سرچ و جستجو به دست اورد.

ادویه مناسب گوشت همانطور که ذکر کردیم جوز هندی است. برای طعم دادن به گوشت های خورشی از جوزهندی استفاده کنید. (دقت کنید هرگز بیشتر از ۴ گرم جوزهندی استفاده نکنید چون باعث فلج عضلات و تو هم می شود).
برای انواع خوراک مرغ که به صورت گوشت لخم فیله هست، از ادویه کورما و تیکا و گراماسالا  که نوعی ادویه کاری است و مخلوطی از 20 نوع ادویه است استفاده کنید. تهیه این ادویه ها شاید به آسانی میسر نباشد اما با سرچ در اینترنت می توانید به ترکیب اصلی آن ها دست پیدا کنید و یا از عطاری محله خود راهنمایی بخواهید. امروزه همه چیز به راحتی در دسترس است.
ادویه ایتالیایی یکی از محبوب ترین ادویه ها در آشپزی بین المللی می باشد. این یک ادویه بسیار عالی برای درست کردن پاستا، پیتزا، لازانیا و ماکارونی هست و از پودر پونه، ریحان، رُزماری، آویشن، فلفل قرمز، مرزنجوش تهیه می شود. در آشپزی ایتالیایی توجه ویژه ای به سبزیجات خشک شده می شود. تهیه این مجموعه ادویه آسان است.


بازدید 330 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 اسفند 1396 16:37
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search