سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
یکشنبه - ۴ فروردین - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الأحد / 18 رجب / 1440
تاریخ میلادی :
Mar 24 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

یکشنبه, 01 بهمن 1396 06:06

هزینه جشن عروسی در تهران چقدر می شود؟ مطلب ویژه

یکی از شادترین رویدادها در زندگی هر فردی چه خانم باشد یا  آقا ازدواج است و از بهترین و به یادماندنی ترین لحظات شب عروسی افراد است. در ایران که معمولا در روزهای مناسبتی بیشتر رسم است که مجالس شادی خود را بر پا کنند. در قدیم رسم بر این بود که عروسی را در باغ یا خانه می گرفتند ولی سال هاست که تالارها و باغ هایی برای این برپایی این مراسم مد شده است که هزینه های قابل توجهی از صاحبان مراسم و جشن دریافت می کنند. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید هزینه یک عروسی در شهر تهران چه میزان خواهد شد.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس در گفتگویی بیان کرد که هزینه عروسی در تهران با پذیرایی متوسط سه تا ۳۵ میلیون تومان می باشد. ایشان البته در میان صحبت های خود چند بار توصیه کردند که  بهتر است مردم مراقب باشند و از تالارها و سالن ها و به طور کلی واحدهای غیرمجاز و بدون پروانه پرهیز کنند.

به گزارش بانوی سبز, آقای خسرو ابراهیمی‌نیا در گفت‌وگویی اظهار کردند: در کشور تعدادی کمتر از ۱۰۰۰ تالار مجاز برای پذیرایی و تجهیز مجالس مردم وجود دارد، اما آمارهای رسمی از تعداد تالارهای مجازی که عمدتا خارج از شهرها قرار دارند در دسترس نیست؛ ایشان بار دیگر به مردم توصیه کردند که از واحدهای صنفی بدون مجوز و پروانه پرهیز کنند. البته اگر تبلیغات پیامکی یا اینترنتی در قالب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی توسط این تالارها خارج از عرف و شرع نباشد، مشکلی ندارد.
آقای براهیمی نیا در ادامه صحبت های خود در ارتباط با هزینه‌های برگزاری یک مجلس عروسی در شهر تهران، گفت: برگزاری یک مراسم عروسی با پذیرایی متوسط غذا، میوه و شیرینی با کیفیت، سه میلیون تا ۳۵ میلیون تومان هزینه دارد که البته اگر خواسته‌های مشتری به آن اضافه شود، قیمت متفاوتی خواهد داشت.
در برگزاری برخی مجالس و مراسم عروسی مشتریان درخواست های ویژه ای دارند, به طور مثال درخواست نوع گل خاصی و یا الگوی آرایش گل ها و نحوه چیدمان و تزئینات سالن و همچنین در زمینه غذا ممکن است سفارشات خاصی داشته باشند مثلا انتخاب بره کباب برای پذیرایی از مهمان ها. همه این ها می تواند در هزینه ها نقش داشته باشند. این سفارشات ویژه باعث می شود قیمت عروسی تغییر کند و به طور طبیعی افزایش پیدا کند.
مردم همچنین می توانند پیش از اخذ قرارداد با سالن ها و تالارها از مجوزدار بودن آن ها مطمئن شوند تا مراسم مطابق میل ایشان پیش رود و اتفاق نامیمونی پیش نیاید. برای این منظور بهتر است با اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تماس بگیرند و پیش از برگزاری مراسم و جشن های خود تحقیق نمایند.

ابراهیمی‌نیا گفت: هزینه عروسی از ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان برای هر نفر تمام می شود که البته مشتریان می‌توانند به صورت شبانه‌روزی با اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس به شماره تلفن ۸۸۵۳۵۲۵۵ تماس بگیرند که از قانونی بودن و مجوزدار بودن یک اتحادیه مطلع شوند و در صورت داشتن شکایات و پیشنهادات آن را با ما در میان بگذارند.

بازدید 273 بار
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search