سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
یکشنبه - ۴ فروردین - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الأحد / 18 رجب / 1440
تاریخ میلادی :
Mar 24 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

شنبه, 14 بهمن 1396 02:36

حاشیه های مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر مطلب ویژه

جشنواره فیلم فجر امسال یعنی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر پس از انقلاب اسلامی با دبیری آقای ابراهیم داروغه زاده با اجرای مراسم افتتاحیه شروع به کار خود نمود. آیین افتتاحیه جشنواره فجر در برج میلاد برگزار شد و البته مانند تمام مراسم این چنینی با حاشیه هایی همراه شد.
ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره در سخنرانی خود گفت: «جشنواره هر سال باشکوه‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود و آرمان‌های جشنواره و سینما ادای دین به انقلاب می‌کند. برنامه جشنواره را به روح پر فتوح هشت سال دفاع مقدس تقدیم می‌کنم که از ایران و آرمان‌های ملت دفاع کردند و یادشان برای ما جاودان خواهد بود.»
مطابق معمول مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر با 30 دقیقه تاخیر آغاز شد. در این مراسم با شکوه اغلب مدیران سینمایی و هنرمندان سینما حضور داشتند. همچنین آقای فخرالدین انوار یکی از قدیمی ترین مدیران سینما یی نیز در مراسم حضور داشت که جناب محمدعلی نجفی هنگام حضورش روی صحنه برای مراسم بزرگداشت به حضور آقای انوار در جمع اشاره نمود.
جمع بسیاری از افراد غیر سینمایی نیز در سالن جشنواره حضور داشتند و همچنین تعدادی کودک که جمع را شلوغ کرده بود, همچنین بازار سلفی گرفتن نیز داغ بود. مجری مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر آقای احسان کرمی بود که هنگام اجرای خود با برخی فیلم ها از جمله فیلم های ابراهیم حاتمی کیا شوخی کرد که به نظر می آید در فاصله میان صحبت هایش به او تذکر دادند. ایشان هم به محض بازگشت پشت تریبون اعلام نمود که شوخی با فیلم ها فقط شوخی است. یکی از شوخی های کرمی این بود که گفت: « امسال «وقت ناهار» و «به وقت شام» داریم، ولی به صبحانه که وعده مهمی است توجه نشده.»
از دیگران اتفاقات جالب این بود که کلیپ مشهور "ای ایران" که به وسیله خانه سینما و با بازی و اجرای تعدادی از هنرمندان ساخته شده است نیز پخش شد که تعدادی از حاضران در سالن با آن همصدایی کردند. آقای منوچهر اسماعیلی نیز هنگام حضورش روی صحنه برای مراسم بزرگداشتش تحت تاثیر کلیپی که پخش شده بود قرار گرفت و حالش منقلب شد. او روی صحنه به این مساله اشاره نمود و گفت که بعد از تماشای این صحنه ها حال خوشی ندارم و توانایی ایستادن روی صحنه را هم ندارم. احساسن کرمی برای منوچهری درخواست یک صندلی کرد تا روی آن بنشیند تا بتواند در طول مراسم تقدیرش روی صحنه حضور داشته باشد.
همچنین در طول اجرای مراسم برخی از تولدها تبریک گفته شد. احسان کرمی اعلام کرد که 12 بهمن ماه روز تولد دو هنرمند سینمایی است. سپش به مازیار میری و حبیب رضایی تبریک تولد گفت. هر چند هیچ یک از این دو هنرمند در سالن حضور نداشتند.
یکی از جالب ترین قسمت های مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فلیم فجر زمان بزرگداشت اکبر عبدی بود. قبل از مراسم بزرگداشت آقای عبدی کلیپی از او همسرش ساخته مجید توکلی پخش شد که خنده حضار را به دنبال داشت. برخی صحبت های آقای اکبری در این کلیپ به وسیله سوت معروف سانسور شده بود از دیگر قسمت های جالب این نماهنگ بود.
رسول صدرعاملی درباره این کمدین گفت: «اکبر عبدی یک پدیده است و او بود که نشان داد که می توان هم بازیگر بود و هم مولف! او هیچ وقت ادا درنیاورد و نقش ها را طوری ایفا کرد به ما قبولاند و خودش را به ما تحمیل کرد.»

احمد رضا معتمدی دیگر سینماگری که برای مراسم تقدیر از اکبر عبدی به روی صحنه آمد، گفت: «به عنوان فردی که 20 سال در دانشگاه سینما درس دادم و با سه نسل از بازیگران کار کردم، می توانم بگویم که استاد عبدی پرظرفیت ترین و پرظرافت ترین نقاش سینمای ایران است! او یک نابغه گر در تصویرگری و میمک است.»

- مسعود ده نمکی هم گفت: «استاد اکبر عبدی به من افتخار دادند که با هم شش اثر را کار کردیم و باید در اینجا از خانم ایشان هم تقدیر به عمل می آمد چون ما که با ایشان کار کردیم متوجه می شویم همسرشان چه می کشند! هر کسی می خواهد با آقای عبدی کار کند، باید بداند در ابتدا باید رضایت خانمشان را کسب کرد.»
در میانه مراسم نیز تعدادی از بازیگران و هنرمندان از جمله بهرام رادان، روح الله حجازی، پژمان بازغی و مصطفی کیایی سالن مراسم را ترک کردند. در این هنگام کرمی اعلام نمود که عزیزانی که سالن را ترک کردند با مراسم مشکلی ندراند و حرکت شان هم اعتراضی نیست. تنها دلیل ترک مراسم توسط این عزیزان حضور در مراسم اکران مردمی فیلم هایشان بود.
یکی از حاسیه های جالب اشاره مسعود ده نمکی به شوخی های اکبر عبدی با شریفی نیا بود. مسعود ده نمکی در قسمت تقدیر از اکبر عبدی روی صحنه حاضر شد و اعلام کرد که به او سپرده شده که امشب کنار آقای عبدی حضور داشته باشد و حضار هم دلیلش را می دانند. و اشاره کرد که برخی حرف های عبدی را جدی نگیرید, به خصوص شوخی هایش با شریفی نیا را؛ چون این دو مانند تام و جری هستند.
از نکات جالب و ابهام برانگیز این مساله بود که فقط برای اکبر عبدی و منوچهر اسماعیلی پیام های اختصاصی توسط دبیر جشنواره به کرمی داده شده بود. همین موضوع موجب شد که احسان کرمی به این مساله اشاره کند که متن تجلیل از سایر هنرمندان به دستش نرسیده است.
داوران بخش مسابقه مواد تبلیغاتی سینمای ایران شامل ابراهیم حقیقی، طاها ذاکر، سیف الله صمدیان، سپیده عبدالوهاب و میثم مولایی جوایز این بخش را اهدا می کنند.

دیپلم افتخار بهترین طراحی لوگوی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اهدا شد به : محمد روح الامینی برای «رگ خواب» و «خفه‌گی»

سیمرغ بلورین بهترین آنونس سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اهدا شد به: مسعود رفیع زاده برای فیلم «خفه‌گی»
سیمرغ بلورین بهترین عکس سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اهدا شد به: جواد جلالی برای فیلم «پریناز»
سیمرغ بلورین بهترین پوستر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اهدا شد به: بابک یادگاریان برای فیلم «هجوم».

بازدید 251 بار
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search