سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الأربعاء / 22 ذو القعدة / 1440
تاریخ میلادی :
Jul 24 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

شنبه, 07 بهمن 1396 05:26

تاثیر تغذیه اصولی برافزایش انرژی زنان ورزشکار چگونه است؟ مطلب ویژه

همان قدر که ورزش برای سلامتی مفید است نوع تغذیه نیز به همان میزان از اهمیت برخوردار است. برای همین اگر در طولانی مدت صرفا به فعالیت بدنی و ورزشی روی بیاوریم بدون توجه کافی و اصولی به نوع تغذیه خود بدن را دچار اسیب های جبران ناپذیر می نماییم.
چه زن باشیم و چه مرد بدن نیاز به برنامه ریزی صحیح و علمی برای تغذیه دارد. در این میان بدن زنان آسیب پذیرتر از بدن مردان است. در حقیقت زنان ورزشکار بیشتر از مردان دچار کمبود ریزمغذی های لازم برای تقویت بدن می شوند. این مساله موجب کاهش انرژی آن ها می شود و کم کم فعالیت ورزشی آن ها نیز کاهش پیدا می کند.

به گزارش بانوی سبز و به نقل از سایت MNT، مطالعات جدید در این زمینه نشان داده است که با وجود اینکه زنان ورزشکار تلاش می‌کنند تا تغذیه سالم‌تری داشته باشند، ممکن است برخی ریزمغذی‌های لازم را به میزانی که کافی است دریافت نکنند.

حجم غذای زنان به طور طبیعی و روتین کمتر از حجم عذای مردان است. با کمی توجه متوجه خواهید شد که مصرف برخی غذاها در زنان نسبت به مردان بسیار کمتر است. حتی اگر زنان ورزشکار باشند این مساله تغییری نمی کند. مثلا گوشت یکی از مواد غذایی است که در زنان به نسبت مردان کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع بر کارایی ورزشی زنان تاثیر منفی می گذارد.
در بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که هموژنین برخی مواد معدنی غالبا در بدن زنان کم است. افراد معمولی در بدن خود به میزان مکفی از اهن و زینک و مس نیاز دارند و این مواد در بدن افراد ورزشکار به میزان بیشتری مورد نیاز است. چون کمبود این ها موجب بر هم خوردن تعادل سوخت و ساز در بدن افراد ورزشکار می شود. همچنین دریافت کارنیتین و فوسفاتیدیلسرین می‌تواند موثر باشد. مصرف مواد معدنی به یمزان کافی بر قدرت بدنی زنان تاثیرگذار است و بر کیفیت ورزش ایشان نیز بسیار تاثیرگذار است. برای مثال مقدار کافی این مواد معدنی می‌تواند سرعت دویدن را در زنان افزایش دهد.

با این وجود مردانی که گیاهخوار هستند ممکن است یا افرادی که دوی استقامت انجام می‌دهند ممکن است نیاز به دریافت مواد معدنی داشته باشند. بنابراین بسیار مهم است که زنان ورزشکار در کنار تمرینات خود از یک مشاوره و مربی تغذیه نیز بهره گیرند و نوع تغذیه خود را به طور اصولی و علمی انجام دهند.

بازدید 536 بار
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search