سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
جمعه - ۳ خرداد - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الجمعة / 20 رمضان / 1440
تاریخ میلادی :
May 24 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

سه شنبه, 23 خرداد 1396 23:00

تزئین تخم مرغ عید نوروز

تزئین تخم مرغ عید نوروز تزئین تخم مرغ عید نوروز تزئین تخم مرغ عید نوروز

 

تخم‌مرغ‌های رنگی نمایی زیبا و جذاب به سفره‌های هفت‌سین ما می‌دهند. با تهیه تخم‌مرغ‌های زیبا و جذاب می‌توانیم سلیقه خود را به نمایش بگذاریم. با استفاده از کمی خلاقیت به راحتی می توانید تخم مرغ‌های عید را به مدل‌ها و طرح‌های گوناگون و زیبایی ترئین کرده و یک دکور بسیار زیبا را در خانه متناسب با فصل بهار ایجاد کرده و از آن لذت ببرید. ما در این جا نمونه‌های مختلفی از تخم مرغ‌های تزئین شده را برایتان آورده ودستور کار هر کدام را برایتان توضیح داده‌ایم. 

 

تزئین تخم مرغ  به شکل آشیانه 

یک بشقاب یکبار مصرف را در نظر گرفته که بهتر است رنگی هم باشد. سپس داخل آن را پر از نوارها و کاغذهای رنگی کرده و تخم مرغ‌ها را در آن می‌گذاریم. به این ترتیب توانسته‌اید دکور زیبایی به مانند آشیانه پرندگان درست کنید. 

نکته :

برای این کار روی تخم مرغ‌ها  چسب و یا نوارهای رنگی راه راه بچسبانید و بهتر است این کار بر روی تخم مرغ های آب پز انجام گیرد تا به راحتی قابل شکستن نباشد.

 

تزیین تخم مرغ هفت‌سین, تزیین تخم مرغ96 تزئین تخم مرغ با گل میخک 

چند عدد تخم مرغ را رنگ کرده و در یک کاسه کوچک قرار دهید ( بهتر است همه آن‌ها به یک رنگ باشند). سپس کاسه را در وسط  یک بشقاب بزرگ بگذارید. مقدار کمی آب داخل بشقاب و در واقع دور تا دور کاسه بریزید. سپس چند گل میخک را تهیه کرده و ساقه آن‌ها را قیچی کنید و در نهایت شکوفه‌های باقی مانده از آن را در بشقاب و دور تا دور کاسه به زیبایی بچینید.

 

تزئین تخم مرغ عید به عنوان دکور روی درب ورودی

داخل یک آبپاش چوبی را پر از گل‌های زیبای طبیعی کرده و سپس چند عدد پوست تخم مرغ را رنگ کرده و داخل آن و در میان گل‌ها بگذارید. سپس آن را روی درب ورودی آویزان کنید و با این کارعلاوه بر اینکه به استقبال بهارمی روید هنگام ورود مهمانان حس زیبایی را در همان ابتدا به آنها منتقل می کنید.

 

پوسته تخم مرغ به شکل گلدان 

نصف پوسته چند تخم مرغ نسبتا بزرگ را در نظر گرفته و لبه‌های آن را  به آرامی با دست می‌شکنیم تا به صورت دالبردار درآیند. برای انجام مراحل کار پوسته تخم مرغ‌ها را در کارتن تخم‌مرغ قرار دهید تا آسیب نبینند. 

با استفاده از یک سوزن چند سوراخ کوچک پائین پوسته‌ها ایجاد کنید. 

 به آرامی مقداری خاک گلدان داخل آن‌ها بریزید و سپس دانه‌های گیاهی مانند گندم یا ریشه یک گل را در آن گذاشته و دوباره روی دانه ها را از خاک پر کنید و هر روز با اسپری به آن آب بپاشید و به این ترتیب یک دکور بسیار زیبا درست کرده‌اید.

 

تخم مرغ شیشه ای پر شده با تخم مرغ عید 

در ابتدا چند عدد تخم مرغ را به مدل‌های مختلفی رنگ کرده و روی آن‌ها نوارهای رنگی زیبایی را بچسبانید. تک تک آن‌ها را به زیبایی تزئین کنید. سعی کنید از نوارها و رنگ های بسیار جذاب استفاده کنید. حتی اگر شما برای این کار از تخم مرغ‌های پلاستیکی هم استفاده کنید مانعی ندارد.در آخر یک گلدان شیشه‌ای که بهتر است به شکل تخم‌مرغ باشد را تهیه کرده و این تخم مرغ‌های تزئین شده را داخل گلدان گذاشته و آن را پر کنید.

 

تخم مرغ به شکل حلقه‌ای آویزی 

برای این کار در ابتدا باید به آرامی داخل تعداد زیادی تخم مرغ را خالی کرده و سپس با استفاده از سوزن به آرامی سر و ته آن‌ها را سوراخ کرده و یکی یکی آن‌ها را وارد یک نوار باریک یا یک نخ محکم باریک کرده و رشته‌ای نواری از تخم مرغ درست می کنیم و آن را به نرده‌های پله یا هر جایی از خانه آویزان کنید.

نکته:

دقت داشته باشید که در طول کار همه مراحل را باید به آرامی انجام دهید تا آسیبی به پوسته‌های تخم مرغ وارد نشود.

 

حروف اول اسم بر روی تخم مرغ عید

برای تزئین تخم مرغ به این مدل دو کار باید انجام دهید: در ابتدا یک نوار رنگی باریک دور تا دور تخم مرغ و دقیقا وسط آن بچسبانید. در مرحله بعد، با استفاده از یک قلم مو، یا یک برچسب حرف اول اسم هر یک از اعضای خانواده را روی هر کدام از آن‌ها بنویسید. 

نکته :

برای زیباتر نشان دادن این تخم مرغ‌ها بهتر است آن‌ها را داخل ظرفی قرار دهید که تا وسط آن و در واقع تا همان نوار رنگی در آن جا بگیرد.

 

 

بازدید 442 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 28 تیر 1396 06:44
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search