سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
جمعه - ۲۳ آذر - ۱۳۹۷
تاریخ قمری :
الجمعة / 6 ربيع ثاني / 1440
تاریخ میلادی :
Dec 14 2018
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

چهارشنبه, 11 بهمن 1396 06:48

توصیه هایی برای جلوگیری از سر خوردن روی برف مطلب ویژه

یکی از مشکلات شایع در روزهای برفی سر خوردن روی زمین یخ زده و لیز است. در این مقاله توصیه هایی برای پیشگیری از سر خوردن روی زمین لغزنده در این روزهای زیبا برای شما داریم. معمولا پس از بارش برف و در پایان ان برودت دما زیاد می شود و سطح زمین به حالت یخ زده در می آید. این مساله راه رفتن را روی این سطوح لیز را مشکل می کند.
سر شدن زمین موجب زمین خوردگی و از دست رفتن تعادل هنگام راه رفتن و بروز شکستی های متعدد شود. همچنین موجب تصادف با اتومبیل و سایر وسایل ساکن یا در حال حرکت شود.  برخی افراد اسیب پذیرتر از دیگران هستند از جمله کودکان و سالمندان و زنان باردار و بیمارانی که به تازگی جراحی داشته اند, اشخاصی که به بیماری های ضعف سیستم ایمنی یا تب و سرگیجه و فشار خون مبتلا هستند. افرادی که به ضربه حساس هستند از جمله بیماران قلبی که ضربان ساز در قلب خود دارند یا افرادی که به تازگی عمل اب مردوارید چشم داشتند بهتر است در خانه بمانند و تا حد امکان از حضور در فضای باز و تردد روی سطوح لغزنده و یخ زده خودداری کنند.
اما گاهی مجبور به خروج از خانه هستیم پس توجه به برخی نکات می تواند کمک کننده باشد. پیش از هر چیز به کفش خود توجه کنید, انتخاب کفش هایی با پاشنه اصلا گزینه مناسبی برای قدم زدن در این روزها نیست. کفش های بدون عاج و پاشنه های کوتاه هم چون سطح تماس کمی با زمین دارند بسیار سر هستند و حفظ تعادل را سخت می کنند.
بهتر است توجه داشته باشید که بهترین انتخاب کفش های کتانی و اسپرت هستند یا چکمه های دارای عاج که قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند. محکم هستند و می توان هنگام راه رفتن یخ ها را شکست و جای ثابتی برای قدم گذاردن انتخاب کرد. همچنین کفش هایی را برای این روزها انخاب نمایید که زد آب هستند, یعنی در برابر آب عایق هستند, چنین کفش هایی موجب خیس شدن جوراب ها و پا نمی شود و از بروز سرماخوردگی و پا درد و رشد قارچ و ویروس در پا جلوگیری می کند.
برای پیشگیری از خطر پیچ خوردن پا بهتر است کفش هایی را تهیه نماییم که تا بالای مچ پا هستند, در این صورت از قوزک پای خود به خوبی محافظت کرده اید. وسایلی هستند که کوهنوردها از آن استفاده می کنند؛ تخته های سوزنداری که به کف کفش های متصل می شوند و از لیز خوردن جلوگیری می کنند, این ابزار به راحتی به کفش متصل و از آن جدا می شوند.
وقتی مدتی از پیاده روی شما می گذرد تکه های شن و سنگ ریزه و برف میان عاج های کف کفش شما جای می گیرد بهتر است پس از مدتی راه رفتن بین شیارهای کفش را بررسی نمایید و شن ریزه ها و تکه های یخ را خارج نمایید.

پس از مدتی راه رفتن بین شیار‌های کفش را بررسی و تکه های یخ و سنگ ریزه‌ها را جدا کنید

به سرعت راه رفتن خود بسیار توجه کنید. سریع راه رفتن در روزهای برفی منطقی نیست و سبیار خطرساز است, زیرا سرعت زیاد بر روی سطوح لغزنده احتمال سر خوردن و زمین خوردن شما را افزایش می دهد. بهترین شیوه آهسته گام برداشتن و تمرکز روی مسیر پیش رو می باشد.
بهتر است هنگام قدم زدن از عکاسی از مناظر خودداری کنید. هر زمان قصد عکاسی از مناظر زیبای برفی را داشتید حتما در مکانی امن بایستید و پس از عکاسی دوباره به راه بیافتید. مشغول تماشای دیگران نباشید و به موسیقی گوش نکنید و با تلفن همراه نیز صحبت نکنید چون چنین اعمالی تمرکز شما را تا حد خیلی زیادی کمی می کند. با کم شدن تمرکز احتمال سر خوردن بالا می رود.

مانند پنگوئن ها قدم بردارید. به این معنی که وزن خود را روی پایی که گام اول را برمی دارد بیاندازید. با این روش به میزان بالایی تعادل خود را حفظ می کنید.

حتی المقدور مسیری را انتخاب کنید که روی آن شن و ماسه پاشیده شده است. اما مراقب سرعت حرکت خود باشید. چون حتی روی این مسیرها هم احتمال سر خوردن و زمین خوردن وجود دارد. از حرکت روی مسیرهایی که برف پا خورده دارد و برف روی آن به دلیل عبور و مرور افراد فشرده شده است خوددداری نمایید. زیرا این قسمت ها به شدت لغزنده هستند.

قدم گذاشتن برروی یخ زدگی در یک گودال ایجاد شده دچار سُر خوردگی شوید

تا جایی که برایتان امکان دارد برف محیط اطراف منزل و مسیر خود را برف روبی کنید. با کمک یک پارو می توانید برف حیاط منزل و جلوی محل کار خود را بروبید و برای این منظور منتظر نهادهای کمکی مربوط نباشید. این کار به امن شدن محیط اطراف تان کمک می کند. شاید بد نباشد پیش از برف روبی کمی حرکات کششی انجام دهید تا دچار گرفتگی گردن و کمر نشوید. بعد از برف روبی بهترین کار پاشیدن مقداری شن و نمک روی سطوح مورد نظر است. پارو کردن برف ها را حتما در هوای روشن انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. برف روبی پشت بام ها و سقف خانه باید به وسیله افراد آشنا با کار برف روبی انجام شود و حضور کودکان و افراد در حیاط خانه در آن زمان خطرناک است و امکان سقوط برف و آسیب جدی وجود دارد. با رعایت چنین نکاتی تا حد زیادی می توانید خود را در مقابل لیز خوردن و آسیب دیدن در روزهای سرد و برفی محافظت نمایید.

بازدید 328 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 03 اسفند 1396 04:19
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search