سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الأربعاء / 22 ذو القعدة / 1440
تاریخ میلادی :
Jul 24 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

یکشنبه, 02 ارديبهشت 1397 03:09

زیان های نور خورشید برای موهای زنان مطلب ویژه

درباره تاثیرات نور خورشید بر مو و بدن انسان چه می دانید؟ آیا می دانستید که نور خورشید و تابش آن بر مو و پوست بدن می تواند تاثیرات مخربی از خود بر جای بگذارد؟

حتما بارها و بارها درباره اینکه نور خورشید برای مو و پوست بدن انسان بسیار مفید است, در کنار این واقعیت بهتر است بدانیم که نور خورشید حاوی اشعه هایی می باشد که ممکن است ضررها و زیان هایی داشته باشد. در واقع نور خورشید حاوی اشعه هایی است که قرار گرفتن بیش از اندازه در برابر این اشعه های ماورای بنفش می تواند تاثیرات مخربی بر روی موی زنان داشته باشد. تاثیرات نور بر موی زنان هم مثبت است و هم می تواند مخرب باشد.
در این مقاله با این مطلب آشنا می شوید که تحت چه شرایطی می توان در زیر نور خورشید قرار گرفت و تاثیر این نور چه اندازه بر موی زنان خوب و چه اندازه بد می تواند باشد.  تحقیقات تا کنون نشان داده اند که هوای تازه و ازاد و نور آفتاب خطر بروز افسردگی و مشکلات پوستی و ریزش مو در زنان جوان را کاهش می دهد.
آفتاب گردش خون در مویرگ ها را بالا می برد و تمام مشکلات پوستی را درمان می کند و باعث رشد موها می شود، اما قرارگیری نادرست و بیش از حد در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید می تواند بیماری ها را بدتر کند.

آفتاب صبحگاهی پوست را سفت و محکم می کند، ریشه موها را  تقویت می کند، تولید لایه های اولیه را در پوست بالا می برد، باعث تولید کلاژن در پوست می شود و از شل و چروک شدن آن جلوگیری می کند.

قرار گرفتن مستقیم مو در نورخورشید و اشعه UVبه مو آسیب می‌رساند. برای جلوگیری ازآسیب مو در معرض نورخورشید از کلاه، روسری و یا هر پوششی استفاده کنید.
نتایج مطالعات نشان می دهند، ویتامین های A,E,D یکی از مهم ترین ویتامین ها در بدن زنان محسوب می شوند که با قرارگیری مدت زمانی کوتاه در برابر نور آفتاب می توان بدن را از آنها تامین کرد و زنان پس از مدتی شاهد تغییرات زیبای چشمگیری در پوست و موی خود باشند.روش‌های جلوگیری از آسیب مو در تابستان؛رطوبت، گرما، گرد و غبار و عرق منجر به آسیب رساندن به مو و پوست سر و عفونت‌های باکتریایی و قارچی می‌شود. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سر، باید موهای خود را شست‌وشو دهید.
یکی از راه حل ها می تواند چرب کردن موها باشد. در واقع شستن بیش از حد موها می تواند منجر به خشک شدن موها و پوست سر شود که بسیار زیان بخش است. بد نیست موهای خود را با کمک روغن های مفیدی مانند روغن زیتون گاه به گاه چرب نماییم.
یکی دیگر از روش های محافظتی پوشاندن موهای سر با روسری می باشد. بهتر است در مقابل نور خورشید موهای خود را بپوشانیم. قرار گرفتن به طور مستقیم در مقابل نوز خورشید و اشعه UV به موهای زنان به شدت آسیب می زند. پس در مقابل خورشید و پیشگیری از این آسیب حتما مقابل نور خورشید از کلاه یا روسری و یا پوششی استفاده کنید.
کار برد زیاد و بدون ملاحظه سشوار نیز می تواند عامل مضر دیگری برای موها باشد. در واقع استفاده از سشوار و همچنین اتوی مو به فولیکول های مو آسیب می رساند.
اگر اهل شنا کردن و رفتن به استخرهای و روباز و یا شنا در محیط های طبیعی مانند رودخانه و دریا هستید بهتر است هنگام شنا موهای خود را با کمک یک کلاه بپوشانید. با پوشاندن سر و موهای خود با کلاه شنا می توانید از موهای خود در مقابل مواد شیمیایی استخر مانند کلر محافظت کنید. زیرا کلر موجود در آب استخر آسیب زیادی به موها وارد می کند. این مواد باعث خشکی و شکنندگی و کدر شدن مو می گردد.
مخصوصا زمانی که به برای تفریح و ورزش به استخرهای روباز می روید توجه به این مطلب که از کلاه استفاده کنید دو چندان اهمیت می باید. زیرا در این فضا هم در معرض نور خورشید هستید و هم در مقابل مواد شمیایی مانند کلر قرار دارید. حتما توجه بفرمایید که بعد از استخر بلافاصله موهای خود را شستشو دهید.

بازدید 263 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397 13:48
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search