سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
جمعه - ۲ آبان - ۱۳۹۹
تاریخ قمری :
الجمعة / 7 ربيع أول / 1442
تاریخ میلادی :
Oct 23 2020
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 01:54

با علائم سرطان تخمدان آشنا شوید مطلب ویژه

از علائم و نشانه های ابتلا به سرطان تخمدان وجود درد مداوم و آزاردهنده و مبهم در قسمت کمر می باشد

از سرطان تخمدان به عنوان بیماری " قاتل خاموش" یاد می شود. پزشکان می گویند که نشانه های ابتلا به سرطان تخمدان بسیار جزئی هستند و از سوی بیمار به عنوان اتفاقی معمولی به نظر می رسد و متاسفانه این علائم جزئی در اغلب موارد از سوی بیمار نادیده گرفته می شود. در صورتی که با وجود این نادیده گرفته شدن ها این علائم هنوز وجود دارند و به صورت روزانه رخ می دهند و متوقف نمی شوند.
با توجه به مساله مطرح شده علائم و نشانه های سرطان تخمدان در بیشتر موارد از سوی بیمار جدی گرفته نمی شود و بیماری پیشرفت و رشد می کند. این مساله باعث می شود که فرصتی برای درمان باقی نگذاشته است. طبق آمار علمی موجود در 20 درصد موارد سرطان تخمدان به اندازه کافی زود تشخیص داده می شود در این صورت فرصت کافی برای درمان وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به برخی از نشانه های این بیماری هشدار دهیم و این قاتل خاموش برای بانوان را معرفی کنیم.

کمر درد

وجود و احساس دردی مداوم آزاردهنده و مبهم در ناحیه کمر از نشانه های همیشگی سرطان تخمدان است. این درد در بانوان با احساس درد زایمان برابری می کند.

کاهش وزن ناگهانی

در برخی موارد با کاهش وزن 4.5 کیلوگرم و یا حتی بیشتر از آن از وزن بدن بدون وجود هیچ رژیم غذایی خاصی یا تمرینات ورزشی رو به رو می شویم. این مساله یکی از نشانه های سرطان تخمدان در مراحل ابتدایی و اولیه بیماری است. کاهش وزن رویدادی خوشایند و مطلوب برای بانوان محسوب می شود. اما همیشه باید به کاهش وزن های ناگهانی و غیرقابل توضیح را باید به سرعت با یک پزشک در میان بگذارید.

خونریزی واژن

یکی از هشدارهای کمتر شناخته شده اولیه سرطان تخمدان خونریزی نامنظم واژن خارج از چرخه منظم قاعدگی است. از دیگر اختلالات واژن می توان به ایجاد ناگهانی زخم یا تاول در این ناحیه، تغییر رنگ پوست، و ترشحات غلیظ واژنی اشاره کرد.

درد شکم

درد در ناحیه لگن یا شکم که نسبت به مشکلات قاعدگی و سوء هاضمه عادی (به عنوان مثال، گرفتگی عضلات) بسیار متفاوت احساس می شود می تواند یکی از نشانه های سرطان تخمدان باشد. بیشتر بیماران از دردی در ناحیه شکم شکایت می کنند که به مدت بیش از دو هفته ادامه داشته است و با قاعدگی، اسهال یا آنفلوآنزا معده مرتبط نبوده است.

نفخ

نفخ مکرر یا گاز دردناک در ناحیه شکم یا لگن که از بین نمی رود، یکی دیگر از نشانه های سرطان تخمدان است. به عنوان مثال، اگر نفخ شکمی شما به اندازه ای است که موجب تنگ‌تر شدن ناگهانی لباس ها در ناحیه کمر شده است بدون این که تغییری در رژیم غذایی یا فعالیت های بدنی شما صورت گرفته باشد می تواند دلیلی برای ملاقات هرچه سریع‌تر با یک پزشک و مشورت با وی باشد.

تکرر ادرار

مشکلات ادراری مانند نیاز ناگهانی برای ادرار کردن و همچنین افزایش تعداد دفعات ادرار کردن می تواند یکی دیگر از نشانه های سرطان تخمدان باشند. این شرایط می تواند شامل بی اختیاری (از دست دادن کامل کنترل مثانه پیش از رسیدن به توالت) باشد که به تدریج پس از چند هفته بدتر نیز می شود.

سوء هاضمه

سوء هاضمه مداوم، گاز، تهوع، یا دیگر مشکلات معده و روده مانند سوزش سر دل از نشانه های مشترک و پایدار سرطان تخمدان محسوب می شوند.

از دست دادن اشتها

سرطان تخمدان یکی از دلایل کاهش اشتها محسوب می شود. کاهش اشتها در بیماران مبتلا به سرطان تخمدان در نتیجه تاثیر بیماری بر سوخت و ساز یا تجزیه مواد غذایی به انرژی که سوخت مورد نیاز بدن را فراهم می کند، شکل می گیرد.
یکی از هشدارهای کمتر شناخته شده اولیه سرطان تخمدان خونریزی نامنظم واژن خارج از قاعدگی است

احساس سیری سریع

وقتی سرطان تخمدان پیشرفت می کند تومور سرطانی روی سطح معده در قسمت امنتوم و یا روی روده ها قرار می گیرد. این وضعیت با احساس سیری همراه است. یعنی زمان غذا خوردن بیمار سریع دچار احساس سیری می شود. در اصطلاح به این حالت " سیری زودرس" گفته می شود.

تغییر در یبوست و اسهال

در هنگام ابتلا به سرطان تخمدان تغییراتی در عادت های روه از جمله یبوست  اسهال رو به رو می شویم. دلیل وجود این وضعیت این است که تومور سرطانی متورم می شود و روی قسمت های معده و روده و مثانه فشار وارد می کند.


بازدید 1074 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397 13:48
محتوای بیشتر در این بخش: « پریود دردناک نشانه چیست؟
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search