سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
پنجشنبه - ۳۱ مرداد - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الخميس / 21 ذو الحجة / 1440
تاریخ میلادی :
Aug 22 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

پنج شنبه, 24 خرداد 1397 05:49

کدام زنان بیشتر در معرض خطر دیابت قرار دارند؟ مطلب ویژه

تحقیقات و پژوهش های اخیر نشان داده است که بانوان مسنی که مبتلا به افسردگی هستند و یا اینکه از داروهای ضدافسردگی استفاده می کنند به احتمال بیشتری با خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی و عروقی مواجه خواهند شد.
پژوهشگران با تحقیقات علمی متوجه شدند که گروهی از زنان سالخورده در یک دوره هشت ساله در امریکا که مورد بررسی قرار گرفته بودند, زنانی افسرده بودند یا افرادی بودند که داروهای ضد افسردگی مصرف می کردند. شاخص جرم بدنی(BMI) بالاتر و وزن بیشتری نسبت به افراد سالم دارند.
با توجه به نتیجه تحقیقات به دست آمده این عوامل حتما با افزایش خطر ابتلای افراد دیابتی یا بیماری های قلبی و عروقی مرتبط است.
دکتر «سیمین لیو» از اساتید داروسازی و امراض مسری دانشگاه «براون» آمریکا در این مورد گفت: نتایج حاصل از این مطالعه می تواند نقش موثری را در پیشگیری از بروز بیماری های قلبی و عروقی و دیابت در افراد پرخطر ایفا کند.
اختلال افسردگی یکی از شایع‌ترین تشخیص‌های روانپزشکی است که مشخصه آن خلق افسرده و با احساس غمگینی، اعتماد به نفس پایین و بی‌علاقگی به هر نوع فعالیت و لذت روزمره مشخص می‌شود.
افسردگی مجموعه‌ای از حالات مختلف روحی و روانی است که از احساس خفیف ملال تا سکوت و دوری از فعالیت روزمره بروز می‌کند.
توجه به نکات ذکر شده در مقاله بالا می تواند شما را در حفظ سلامت خود بسیار یاری رساند.

بازدید 324 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 خرداد 1397 04:47
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search