سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
یکشنبه - ۲۸ بهمن - ۱۳۹۷
تاریخ قمری :
الأحد / 12 جماد ثاني / 1440
تاریخ میلادی :
Feb 17 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

سه شنبه, 24 مرداد 1396 04:35

انحراف ستون فقرات را جدی بگیرید

 

 

اکثر افراد بشترین زمانی را که در روز سپری می کنند دارای عاداتی هستند که خواه ناخواه ستون فقرات را درگیر می کند.

ستون فقرات انسان انحناهای طبیعی دارد، که این انحناها باعث گرد شدن شانه های ما می شود و کمررا تا اندازه ای به سمت داخل خم می کنند. اما بعضی از افراد ستون فقراتی دارند که انحنای جانبی دارد. این انحراف ستون فقرات برخلاف انحنای ناشی از طرز ایستادن نامناسب صرفا با یادگیری نحوه صاف ایستادن برطرف نمی شود.

 

اگر انحراف جانبی (انحراف به چپ یا راست) به اندازه بیشتر از 10 درجه  باشد به آن اسکولیوز می گویند. در تصاویراشعه ایکس، ستون فقرات افراد مبتلا به اسکولیوز در عوض اینکه شبیه یک خط صاف باشد، بیشتر شبیه حرف S یا C انگلیسی است. این انحراف جانبی باعث می شود که شانه ها و کمر فرد نامسطح به نظر برسد. بعضی از استخوان های ستون فقرات تا اندازه چرخیده می شوند و در نتیجه یکی ازکتف ها برجسته تر از کتف دیگر به نظر می رسد.

 

هر چند که ما اغلب انحراف ستون فقرات (اسکولیوز) را به عنوان بیماری کودکان و نوجوانان می‌پنداریم، اما مطالعات اخیر، شیوع و اثرات اسکولیوز در بزرگسالان را نشان می‌دهد. در حالی که نرخ اسکولیوز در نوجوانان در حدود 2 تا 4 درصد برآورد شده است، مطالعات انجام شده در بزرگسالان، نرخ اسکولیوز را بین 12 و 20 درصد نشان می‌دهد. یک مطالعه که در بزرگسالان سالم بالاتر از 60 ساله انجام شده، نرخ اسکولیوز را 68٪ شناسایی کرده است. واضح است که نرخ اسکولیوز در واقع با افزایش سن، بالاتر می‌رود.  بسیاری از بیماران مبتلا به اسکولیوز بزرگسالان نیاز به انجام عمل جراحی ندارند. درمان غیرجراحی و محافظه کارانه برای  درمان اسکولیوز در بزرگسالان شامل  نظارت پیوسته ، بریس و تمرینات بدنی می باشد

 .

به منظور تشخیص و غربالگری اختلالات مربوط به راستای ستون فقرات و اندام های تحتانی از دستگاه های ارزیابی بیومکانیکال استفاده می شود. این ابزار های تشخیصی علاوه بر بی خطر بودن (درمقایسه با روش های مرسوم تصویر برداری همچون عکس رادیوگرافی) امکان بررسی روند درمان را در دوره های مورد نظر دارند و ابزار مناسبی به منظور غربالگری کودکان در محل می باشند. یکی از شیوه های ارزیابی بیومکانیکال استفاده از اسکن سه بعدی ستون فقرات می باشد، این روش علاوه بر دقیق بودن، در تهیه بریس و کمربندهای طبی نیز کاربرد دارد. اسکن سه بعدی ستون فقرات در کلینیک ارتوپدی فنی امید توسط کارشناسان مجرب انجام می شود، و کلیه بریس ها و ارتزهایی که در این مرکز تولید می شود با توجه به آنالیز نتایج ارزیابی بیومکانیکال و کاملا متناسب با ساختار بدنی بیمار صورت می گیرد.

 

بازدید 140 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 مرداد 1396 04:35
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search