سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
دوشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۷
تاریخ قمری :
الإثنين / 15 جماد أول / 1440
تاریخ میلادی :
Jan 21 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

شنبه, 22 مهر 1396 00:00

چرا همسرتان شما را جدی نمی‌گیرد؟

 

 

 

فکر می کنم او همچون سابق، به من علاقمند نیست، به من بی توجه شده است، احساس می کنم بود و نبود من برای او هیچ فرقی نمی کند، فکر می کنم از زندگی با من خسته شده و به خاطر بچه ها و آبرویش فقط تحملم می کند، گاهی زن ها در همان اوایل آشنایی و ازدواج، حتی در سال های اول زندگی مشترک متوجه می شوند که درگیر مردی هستند که به نحوی در دسترس نیست. چه از نظر عاطفی، فیزیکی و قانونی. چگونه می‌توانیم با چنین مردی زندگی مشترک بسازیم؟

 

“مرد دور از دسترس " چه کسی است؟

مرد سرشلوغ به لحاظ عاطفی، جسمانی و روحی در دسترس نمی‌باشد اما از تمامی لذت‌های موجود در یک رابطه خودش را بهره‌مند می کند. اما کسی نیست که بتوانید به او تکیه کنید. زمانی که شما خودتان را به او نزدیک می کنید عقب‌نشینی می کند و اگر شکایت کنید و حرف از جدایی بزنید با کلی بهانه و با کلماتی که به ندرت به آن‌ها معتقد است و عمل می کند به سراغ شما می آید. فرض کنید که در دوران خوش نامزدی همیشه باید چشم انتظار پیامکی از جانب او باشید. لحظه‌ها را بشمارید تا عصر شود و همدیگر را ببینید اما او هر بار به بهانه‌ای از شما غافل شود. یک بار به بهانه کار، یک بار به بهانه دوستانش و یک بار به بهانه درس. در نهایت شما نصیب وقت‌های اضافه او می شوید و همیشه باید منتظر دیدن و داشتن او شوید. این وضعیت هیچ ارتباطی به عشق و دوست داشتن ندارد و صرفا به معنی آن است که شما اولویت اول زندگی او نیستید و چیزهای مهم تری در زندگی اش وجود دارد که به شما ترجیح می دهد.

 

همسر شما اگر عادت دارد همه چیز را به شما اولویت دهد به هیچ وجه شریک زندگی خوبی نیست. اگر قرار بود زیر یک سقف هم باز احساس تنهایی کنید چه ضرورتی به ازدواج بود؟

 

چرا زن شماره 2 هستید؟

اصطلاح زن شماره 2 را به کسانی اطلاق می کنند که با وجود آنکه همسری دارند، اما همسرشان آن‌ها را جدی نمی گیرد و آن‌چنان که مرسوم است به ایشان توجه نمی‌کنند. او شما را می خواهد اما هیچ‌گونه حمایتی از شما نمی کند. نمی توانید برای با او بودن در آینده برنامه‌ریزی کنید. نمی توانید روی او به عنوان شریک زندگی‌تان حساب کنید یا فکر کنید او پدر فرزندتان باشد.

 

این موضوع اغلب تقصیر طرف مقابل شماست. او یا گرفتاری‌هایش زیاد است یا وابستگی‌هایی مثل دوستان، کار، خانواده یا حتی موضوعات و علاقمندی های شخصی‌اش ممکن است رابطه‌تان را به اینجا رسانده باشند. همسر شما اگر عادت دارد همه چیز را به شما اولویت دهد به هیچ وجه شریک زندگی خوبی نیست. اگر قرار بود زیر یک سقف هم باز احساس تنهایی کنید چه ضرورتی به ازدواج بود؟ ممکن است او با تنهایی‌اش خو گرفته باشد و نخواهد هیچ کس را به خلوتش راه دهد. به همین دلیل تنها پارک رفتن، تنها کنسرت رفتن، تنها خرید رفتن و پیاده‌روی در تنهایی را به همه چیز ترجیح می دهد.

 

اما گاهی هم ممکن است اشتباهی از جانب شما درمیان باشد که رابطه تان را سرد و فاصله دار می کند. مثلا اعتماد به نفس پایینی دارید و فکر می کنید که دوست داشتنی نیستید. حتی باور نمی کنید که بتوانید چیزی را تغییر دهید. شاید بی‌حوصله هستید و فکر می‌کنید برقراری ارتباط خیلی سخت است. در هر صورت اگر اولویت زندگی یکدیگر نباشید، ضرورتی ندارد که نامزدیتان را تا ازدواج ادامه دهید. در این صورت یک تنهایی مداوم و همیشگی را در زندگی تحمل خواهید کرد.

 

چه طور بفهمید اولویت او هستید یا نه؟  

به عمل فرد توجه کنید نه کلماتش. وقتی مریض می شوید تلفنی حالتان را می پرسد و می‌گوید در اولین فرصتی که دست داد سری به شما می زند یا هر طور شده مرخصی می گیرد و شما را به دکتر می برد و دوباره پیش خانواده‌تان برمی گرداند؟

آیا به نیازهای شما همان اندازه اهمیت می دهد که برای برآوردن نیازهای خودش اهمیت قایل است؟

در جلسات خواستگاری از او بپرسید که پنج اولویت اصلی زندگی‌اش را نام ببرد. اگر اولین اولویت خانواده نبود، بدانید که همسر مناسبی برای شما نیست.

اگر در توجیه سردی اش چیزی می گویید که به نظر شبیه توجیه می آید، تقلای زیادی نکنید. این توجیه ها نباید شما را فریب دهد. به او بگویید چه انتظاراتی دارید و منتظر برآورده شدنشان باشید. اگر برآورده نشد، خودتان را با توجیه ها سرگرم نکنید.

 

بازدید 4255 بار
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search