سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
دوشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۷
تاریخ قمری :
الإثنين / 15 جماد أول / 1440
تاریخ میلادی :
Jan 21 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

شنبه, 22 مهر 1396 03:30

دچار توهم خیانت شوهر شده اید؟

 

 

شک از آن موضوعاتی است که در زندگی همه انسان‌ها وجود دارد اما گاهی می‌تواند حسابی دردسرآفرین شود و زندگی را ویران کند پس باید با آن برخورد کرد. اگر همسری شکاک دارید یا خودتان شکاک هستید و شک به همسر دارید یا قصد ازدواج دارید، این مطلب را بخوانید.  نه شما دیوانه اید و نه همسرتان، فقط برای این که سوءظن خود را برطرف کنید، به کمک کسی نیاز دارید که بتواند روحتان را درک کند.

 

خوب شاید زیاد هم قابل سرزنش نباشد، زنی که شکاک است، خانمی که توهم خیانت از جانب همسر و تنها شدن دارد، زنی که احساس بازنده شدن می کند، این یک بیماری است به اسم سوءظن، یک بیماری که به روح و روان مربوط می شود و البته رویدادهای اجتماعی هم به آن دامن می زند و آتش آن را شعله‌ورتر می سازد، درست مثل آدمی که سرما خورده و در معرض هوای آلوده و سرد قرار می گیرد، در معرض سریال‌هایی که اصلا برای نابود کردن کانون خانواده و زندگی ایرانی ساخته و طراحی شده، و خیانت در آن مثل غذا خوردن، عادی به نظر می رسد.

 

باید مداوا شود، باید به یک متخصص مراجعه شود و تحت نظر او، به درمان این خانم کمک شود، باید همراهی‌اش کرد، چگونه است که شما برای همسرتان که سرما خورده، آب پرتقال می گیرید، شلغم می پزید و برایش سوپ مهیا می کنید، برای مداوای یک زن شکاک هم باید همراهش باشید، نه این که با بی‌توجهی و یا ادامه دادن روال عادی زندگیتان، به بیماری او دامن زده و نهایتا برای جدایی، اقدام کنید!

 

1) مراجعه به یک روانشناس خبره

نه شما دیوانه‌اید و نه همسرتان، فقط برای این که حالتان بهتر شود، به کمک کسی نیاز دارید که بتواند روحتان را درک کند. کسی که روح و روان انسان ها را می شناسد و تاکنون مشکلات زیادی از زوج های جوان را حل کرده، به او مراجعه کنید و نه از حرف این و آن بترسید و نه از هزینه‌ها، اصلا قرار نیست که گزارش کارهایتان را به همه فامیل و دوست و آشنا بدهید و لزومی ندارد که کسی بداند که شما الان کجایید.

هزینه پزشک هم که مثل هزاران خرج زندگی که شاید لزومی نداشته باشد، مثل هزینه آرایشگاه و یا خرید لباس و وسیله‌ای که احتیاجی به آن ندارید، می توانید از آن‌ها بزنید و در عوض عمر زندگی مشترکتان را طولانی و با آرامش کنید.

 

2) شفاف‌سازی

شاید قدم اول برای مداوای یک زن شکاک، شفاف‌سازی در حد آب و آیینه است، نگذارید در رفتارتان حتی یک نقطه مبهم حضور داشته باشد، هر چه او خواست، بدهید، مثلا همسرتان در محل کارتان حضور یابد و یا تلفن همراهتان را کلا به او بسپارید و یا تا اطلاع ثانوی از رفت و آمد با کسانی که همسرتان خوش ندارد، بپرهیزید.

 ممکن است ابتدا کمی سخت به نظر برسد و یا تصور کنید که مضحکه دیگران بشوید، اما از سختی نهراسید که بعد از آن آسایش است و از طرف دیگر، اطرافیانی که شاید شما را مسخره کنند، آیا در هنگام تنهایی های پس از طلاق هم، همراهیتان می کنند؟ آیا بار دشوار جدایی و طلاق شما را به دوش خواهند کشید؟ پس لطفا در این یک مورد هم که شده، دیگران و حرف‌هایشان را به کناری نهید و به فکر احیای زندگی مشترکتان باشید.

 

3) از بین بردن عامل فساد

در دورانی که تحت نظر پزشک، به مداوای همسرتان مشغولید، سعی کنید مواردی که به شکاک بودن او دامن می‌زند را از اطرافش دور کنید، مثلا با دوستان و اطرافیانی که خیانت کرده‌اند و یا به آن‌ها خیانت شده است، کمتر رفت و آمد کنید و آرام‌آرام آن‌ها را از لیست دوستان حذف کنید، چون با دیدن آن‌ها داغ دل همسرتان تازه شده و تمام تلاش‌های شما و پزشک، نقش بر آب می شود و یا سریال ها و فیلم‌هایی که خیانت دارد را نبینید، در عوض تا می توانید با دوستانی رفت و آمد کنید که زندگی موفق و شادی دارند و یا فیلم ها و سریال‌هایی ببینید که زن و شوهر داستان، تا پای مرگ هم به هم وفادارند.

 

4) ابراز احساسات

همان‌طور که وقتی خانمتان سرما خورده، شما مهربان‌تر می شوید و به او بهتر توجه دارید، در این دوران که شاید هم زمانی طول بکشد، شما باید مهربان‌تر شوید، از خرید کادو و گل گرفته تا تهیه شام و تعریف از زیبایی و اخلاق او و مهم‌تر این که احساسات خود را بر زبان آورید، این که از زندگی با او خرسندید و او را با دنیا عوض نمی کنید و فلان اخلاق یا هنر او را خیلی دوست دارید .

در پایان باید گفت که حفظ زندگی مشترک به مراتب پسندیده‌تر و آسان‌تر از دوران تاریک و دشوار جدایی است، پس تا می‌توانید زندگیتان را حفظ کنید و خود را از چاله به چاه نیندازید.

 

 

بازدید 262 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 مهر 1396 05:00
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search