سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
پنجشنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۷
تاریخ قمری :
الخميس / 11 جماد أول / 1440
تاریخ میلادی :
Jan 17 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

دوشنبه, 11 دی 1396 09:13

نحوه ارسال پیامک با رضایت از زندگی زناشویی رابطه مستقیم دارد

در حالی که روابط زناشویی با نوشتن نامه های عاشقانه و گل رز قرمز همراه بوده است اما امروزه متن های و شکلک ها در فضای مجازی شکل گرفته اند و ارسال متن به امری رایج در روابط امروزی تبدیل شده است.با این حال، هنر ارتباطات نوشتاری نباید فراموش شود.

در یک مطالعه جدید روانشناسان دانشگاه پیس نیویورک به این نتیجه رسیدهاند که زوج ها با ارتباطات متنی مشابه رضایت بیشتری از رابطه خود دارند.

این مطالعه از میان 208 آمریکایی بین 18 تا 29 سال انجام شد و از آنان خواسته شد تا به سوالاتی درباره رفتارهای متنی شان پاسخ دهند.حتی نوع پاسخگویی به سلام و خداحافظی با یکدیگر نیز دراین مطالعه تاثیرگذار است.

افراد شرکت کننده به نظرسنجی های استاندارد پاسخ دادند و سبک های دلبستگی و میزان رضایت در روابط شان مورد ارزیابی قرار گرفت. در ادامه محققان به این نتیجه رسیدند که شباهت های درک شده در ارتباطات متنی به شدت با رضایت کلی از رابطه ارتباط دارد.

نکته قابل توجه در این تحقیق سازگاری بیشتر زنان که حدود 74 درصد شرکت کنندگان را تشکیل می دهند با نتایج بدست آمده از این تحقیق بود یعنی زنانی که پیام هایشان مشابه همسرانشان است داری سطح رضایت بیشتری هستند.محققان افزودند: یافته های آنها ممکن است برای مردان اعمال نشود.

"پژوهشگران می گویند:" ممکن است پزشکان بتوانند با استفاده از نتایج این تحقیق و تمرین بروی نحوه پیام رسانی افراد با یکدیگر بتوانند به بهبود روابط زوجین کمک کنند.با این حال تحقیقات بیشتری لازم است تا نقش سازگاری پیامک در هر دو روابط عاشقانه و غیر عاشقانه بررسی شود.

 

 

بازدید 199 بار
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search