سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
پنجشنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۷
تاریخ قمری :
الخميس / 11 جماد أول / 1440
تاریخ میلادی :
Jan 17 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

دوشنبه, 11 دی 1396 09:19

چرا در سال بعد از ازدواج  چاق می شوید!

دانشمندان می گویند که عشق ممکن است چشم  و گوش شما را ببندد ، اما می تواند موجب چاقی شما شود.

یک استاد ارشد تغذیه به نام دکتر کاترین هانکی در دانشگاه گلاسگو، توضیح می دهد که افراد در سال اول ازدواج به طور متوسط 2 کیلو به وزنشان اضافه می شود .

این اضافه وزن بخاطر وعده های غذایی است که با هم می خورند که در طی آن یکدیگر را به خوردن تشویق می کنند و از تحرک باز میدارد.

دکتر کاترین اظهار می کند : چاقی یک مسئله فرهنگی بزرگ است.مردم در حال حرکت با یکدیگر علاوه بر ظاهر واقعا باید به وزن خود نیز توجه کنند چراکه چاق شدن برای اعتماد به نفس بد است و همچنین می تواند به روابط آسیب بزند.

محققان دانشگاه متودیست جنوبی در تحقیقاتی که در سال 2013 انجام دادند دریافتند که بیشتر زوج هایی که از ازدواج راضی هستند، وزن بیشتری طی یک دوره دو ساله کسب کرده اند.برعکس،کسانی که کمتر رضایت دارند وزنشان ثابت مانده است.

نتایج این تحقیق به بعد ازدواج محدود نمی شود و شامل روابط قبل از ازدواج نیز می شود.

چاقی بعد از ازدواج شامل زنان نیز می شود، طی تحقیقی که در سال 2014 انجام شد 43 درصد زنان بعد از ازدواج دچار افزایش وزن می شوند.

این تصور هم وجود دارد که زوجین پس از بدست آوردن یکدیگر و احساس آرامش  در کنار هم دیگر ملاک های زیبایی قبل را ندارند.تلاش هایی که هر دو طرف برای جذب یکدیگر دارند پس از ازدواج متوقف می شود و تناسب اندام را به حال خود رها می کنند.

در عین حال که ازدواج موجب چاقی زوجین می شود، اختلالات زناشویی مانند طلاق یا جدایی  می تواند باعث کاهش وزن شود.

استرس هایی که فرد بعد از ناراحتی های روحی پس از طلاق دارد باعث به وجود آمدن رژیمی غذایی می شود که لاغری را در پی دارد.تاثیرات این نوع لاغری در زنان خیلی بارزتر از مردان است.

 

 

بازدید 187 بار
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search