سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
یکشنبه - ۲۸ بهمن - ۱۳۹۷
تاریخ قمری :
الأحد / 12 جماد ثاني / 1440
تاریخ میلادی :
Feb 17 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

دوشنبه, 11 دی 1396 09:25

چگونه یک رابطه سالم داشته باشیم

 

روابط سالم به شما این امکان را می دهد که فردیت خود را بیان کنید (با شریک زندگی و یا بدون شریک زندگی خود)، برای خودتان و شریک زندگی تان بهترین ها را به ارمغان بیاورید و خود را برای رشد کردن تشویق کنید.

به خصوص اگر شما در یک رابطه جدید هستید، بهتر است پایه و اساس یک رابطه مثبت و سالم را از ابتدا تنظیم کنید. با تنظیم تمرکز شما بر روی احترام و ارتباطات ، شما می توانید از یک رابطه سالم و رضایت بخش لذت ببرید.

1. ارتباط موثر

صحبت کن انتظار نداشته باشید شریک زندگی بتواند ذهن شما را بخواند و یا شما «آن را بخوانید». اگر نیاز دارید یا می خواهید چیزی بیان کنید، باید خودتان آن را بیان کنید. هنگامی که نیازهای خود و چیزهای آزاردهنده را به شریک زندگی تان نمی گویید در حق شما ظلم می شود. اگر چیزی از شما ناراحت است، چیزی را به شریک خود بگویید. اگر نمی دانید چگونه می توانید یک گفتگو را شروع کنید، بگویید: "چیزی در ذهن من وجود داره و می خواهم آن را در صورتی که گوش بدی بگم". همچنین می توانید بگویید: "چیزی منو ناراحت می کنه و من احساس می کنم که باید در مورد آن صحبت کنیم "

2-خوب گوش دادن

 بخشی از یک رابطه سالم، شناختن زمان صحبت کردن و گوش دادن است. مهارت های گوش دادن خود را بدون وقفه پرورش دهید و شریک زندگی خود را به افکار و احساسات خود سوق دهید. واقعا گوش کنید و سعی نکنید هر پاسخی دهید در حالی که شریک زندگی شما صحبت می کند. [4]از طریق مهارت های گوش دادن فعال با واکنش دادن به محتوای صحبت و احساسات از آنچه شریک زندگی تان می گوید استفاده کنید.مثلاً اینطور شروع کنید: "من اینطور متوجه شدم که تو گفتی...."

3- مرزهای سالم ایجاد کنید.

 مرزها به معنای آن نیست که احساس کنید که شما به دام محدودیت افتاده اید.مرزها برای حفظ احترام و درک انتظارات در رابطه ایجاد شده اند.اگر چیزی باعث ناراحتی شما می شود، آن را مطرح کنید و در مورد چگونگی تغییر شرایط و نحوه تغییر هر یک از آنها بحث کنید.در مواقعی که یک نفر بخواهد وقت زیادی را برای با هم بودن بگذارد و طرف دیگر این را نخواهند،در اینصورت مهم این است که دقیقاً تعیین کنید که تا چه مدت زمانی برای با هم بودن مناسب است.به عنوان مثال، ممکن است بخواهید برای با هم بودن با دوستان اجتماعی در طول هفته مرز بندی کنید(مثل یک روز هفته).

اجازه ندهید که شریک زندگی شما را کنترل کند وخودتان نیز شریک زندگی تان را کنترل نکنید. مرزهای تعیین شده به معنای احترام به یکدیگر و یافتن مصالحه برای برقراری رابطه خوب است.

4- به طور واضح ارتباط برقرار کنید

بدون ارتباطات واضح در یک رابطه شما به سرعت به  بدترین فرد آن رابطه تبدیل کنند.

 وقتی خواسته یا نیازی دارید، به وضوح آن را به شریک زندگی تان بگویید.در مورد چیزی که شما را ناراحت می کند و برای همسرتان خوشایند است صحبت نکیند.

سعی کنید از اصطلاح «به نظرمن» برای ابراز احساسات خود، مشاهدات و یا به اشتراک گذاشتن عقیده تان استفاده کنید. این اصطلاح اجازه می دهد تا نظر خود را به روشنی و مستقیم بیان کنید و مسئولیت افکار و احساسات خود را به عهده بگیرید در حالی که از سرزنش و اتهام به دیگران نیز جلوگیری می شود.

به طور صحیح ارتباط برقرار کنید، بگویید " من احساس ناراحتی میکنم وقتی که درب را باز می کنید زیرا اتاق سرد است. "

 

بازدید 250 بار
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search