سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
سه شنبه - ۶ آبان - ۱۳۹۹
تاریخ قمری :
الثلاثاء / 11 ربيع أول / 1442
تاریخ میلادی :
Oct 27 2020
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

یکشنبه, 24 دی 1396 07:59

مهد کودک رفتن بچه ها چه مزایایی دارد؟ مطلب ویژه

یک فوق تخصص روانپزشکی اطفال گفت:

رفتن به مهدکودک علاوه بر این که باعث اجتماعی شدن کودکان می‌شود، تشخیص زودهنگام برخی مشکلات رفتاری نظیر پرخاشگری را نیز به همراه دارد.

دکتر کتایون رازجویان افزود:

کودکانی که به مهد نمی روند، دچار مشکلات متعددی می شوند و ممکن است از آمادگی لازم برای ورود به مدرسه و نحوه مواجهه با معلمان و دانش آموزان برخوردار نباشند یا حتی دچار معضل جدایی از والدین مواجه شوند که تحمل چنین وضعیتی برای آنان بسیار دشوار است.

وی در خصوص فواید مهدرفتن کودکان ادامه داد:

فراگیری آداب اجتماعی نظیر چگونگی نشستن بر سر میز غذا، نحوه نشست و برخاست با افراد، دانش آموزان و معلمان، یادگیری انضباط و مسائل دیگر از جمله موضوعاتی است که در مهدها به کودکان آموزش داده می شود، در حالی که اگر کودکی بدون حضور در مهدکودک بطور ناگهانی وارد محیط مدرسه شود، در برقراری ارتباط با دانش آموزان و معلمان با مشکلات متعددی روبرو خواهد شد.
این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که نوع مهد نیز در تربیت پذیری صحیح کودکان موثر است، تاکید کرد: مهد خوب، مهدی است که معلمان هوشیاری داشته باشد و علاوه بر  آن، تعداد کودکان حاضر در مهد با تعداد معلمان متناسب باشد و به طور مثال هر معلمی در نهایت آموزش سه تا پنج کودک را بجای ۳۵ کودک به عهده داشته باشد.
این فوق تخصص روانپزشکی اطفال به والدین توصیه کرد در صورت امکان کودکان خود را در مهدهای مناسبی ثبت نام کنند تا اگر کودکان مشکلی به لحاظ روانشناختی دارند، در همان دوران تشخیص داده شده و درمان شوند.

بازدید 4862 بار آخرین ویرایش در جمعه, 11 اسفند 1396 16:39
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search