سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
جمعه - ۶ اردیبهشت - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الجمعة / 21 شعبان / 1440
تاریخ میلادی :
Apr 26 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 19:31

چگونه با چادر خوش‌تیپ باشیم؟ مطلب ویژه

بسیاری از خانم های چادری هستند که می گویند وقتی چادر سر ما است و دیگر لباس ها و مانتوهای ما مشخص نیست, دیگر چه فرقی می کند که زیر چادر چه بر تن ما باشد؟ اما ابدا این گونه نیست. بلکه خانم های چادری خوش تیپ و با سلیقه بسیاری هستند که از نظر ظاهر بسیار متناسب و خوش سلیقه و خوش ظاهر به نظر می رسند.
در این مقاله به نکاتی اشاره می کنیم تا خانم های چادری بتوانند با رعایت این نکات بتوانند شاهری خوش پوش و زیبا و جذاب داشته باشند. با ما همراه باشید تا ایده هایی ناب در این زمینه بگیرید.
در واقع در هر جامعه ای و فرهنگی خجاب به یک معنا تعریف شده است. حجاب برای هر فردی نیز توصیفی به خصوص دارد. این فکر بسیار اشتباه است که داشتن حجاب و پوشش چادر مانعی برای داشتن ظاهرزی زیبا و جذاب است. در حالی که می شود با چادر و استفاده از روسری های متنوع زیر چادر هم شیک پوش بود و ظاهری پسندیده داشت. اگر شما هم یک خانم چادری هستید و یا در اطراف خود خانم های چادری را می شناسید می توانید از این نکات و ایده ها استفاده کنید و به دیگران نیز معرفی نمایید. این نکات به شما کمک می کند تا با چادر ظاهری مناسب و جذاب داشته باشید و از لیز خوردن چادر و کج شدن و نامرتب بودن روسری خود جلوگیری کنید.
این مساله بسیار بدیهی است که با چادر و حجاب کامل هم می توان خوش پوش بود.

شیک پوشی با چادر

خانم های چادری هم می توانند خوش تیپ بودن را تجربه کنند. بعضی ها تصور می کنند که پارچه سیاه چادر سرتا پای آن ها را می پوشاند و جلوی زیباییشان را می گیرد در حالی که این طور نیست. با رعایت یکسری نکات شما هم می توانید فرد خوش تیپی باشید. به عنوان مثال در انتخاب رنگ روسری از رنگ های ملایم و شاد استفاده کنید. هنگام خرید روسری به جنس پارچه آن توجه کنید تا به راحتی روی سر بایستد و لیز نخورد. معمولا روسری های نخی بهتر از ابریشمی و ساتن روی سر می ایستند. اگر هنگام استفاده از روسری نخی از فرم جلوی روسری گله دارید می توانید از طلق استفاده کنید تا روسری شما خوش فرم بایستد.
خانم های چادری می توانند برای شیک پوشی از شال یا روسری و کیف و کفش و مانتو شلوارهای رنگ شاد و ملایم استفاده کنند. و با این روش می توان ظاهری خوش تیپ داشت. تیپ خوب ما هم به خودمان و هم به دیگر اعضای جامعه روحیه خواهد داد. از آنجایی که این روزها خانم های زیادی در محیط های کار زنانه مشغول فعالیت اند و اصلا محیط کار زنانه یک امتیاز برای استخدام کنندگان بانوان برای جذب نیروی خانم به شمار می آید با داشتن لباس های زیبا با رنگ هایی شاد می توانید انرژی زیادی به همکارانتان بدهید.
خانم های چادری برای شیک پوشی از روسری و کیف و کفش از رنگ شاد و ملایم استفاده کنند

خوش تیپ بودن خانم های با حجاب و چادری

در تصور خانم های محجبه ممکن است این تفکر وجود داشته باشد که استفاده از پوشش و لباس هایی با رنگ شاد و متنوع می تواند باعث گناه شود و توجه نامحرم را به ایشان جلب و جذب کند. در حالی که این تصور بدوی و بسیار نادرست می باشد. در دنیای مدرن امروز جوانان عاشق رنگ های شاد و روشن و ملایم هستند و در انتخاب پوشش و لباس خود از این رنگ ها استفاده می کنند . ترجیح کمتری برای انتخاب رنگ مشکی وجود دارد. البته باید تنوع در سلیقه ها را هم در نظر گرفت. استفاده از رنگ های شاد و ملایم برای خانم های با پوشش چادر و حجاب کامل هم هیچ ایراد شرعی و هنجار اجتماعی ندارد. این مساله برای روحیه ایشان هم خوب است و بسیار انرژی بخش است. در برخی مواقع بهتر است با فرهنگ های پوسیده و افراد کهنه مبارزه کرد. زیرا هنوز هستند افرادی که این تفکر را به شما القاء می کنند که استفاده از رنگ های شاد و لباس های روشن به معنای این است که خانم ها قصد خودنمایی دارند و باعث گناه و فساد می شوند.
مشکل بزرگ تر این است که برخی افراد با استناد به احکام الهی می خواهند خانم ها را سراسر مشکی پوش و تیره پوش کنند. اما چرا زنان ما باید در جامعه به گونه ای رفت و آمد کنند که انگار هر روز به مراسم ختم می روند! خانم های چادری علاوه بر استفاده از رنگ های روشن باید خوش رو و اجتماعی باشند و با محبت با اطرافیان رفتار کنند تا تصویر منفی ای از چادری ها به عنوان افرادی بد اخلاق و اخمو در ذهن مردم باقی نگذارند. خانم های چادری باید با استفاده از رنگ های ملایم و روشن به اطرافیان حس آرامش بدهند و دیگران را جذب حجاب و چادر کنند و در ذهن دیگران یاد و خاطره ای مثبت ایجاد کنند.

بازدید 432 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 16:20
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search