سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
یکشنبه - ۴ فروردین - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الأحد / 18 رجب / 1440
تاریخ میلادی :
Mar 24 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

پنج شنبه, 24 خرداد 1397 07:04

چگونه با حجاب زیباتر باشیم؟ مطلب ویژه


بانوان محجبه جدا از نیت مذهبی که برای حفظ حجاب دارند دوست دارند از نظر ظاهری هم زیبا و پسندیده باشند. بانوان محجبه دوست دارند ظاهری برازنده و مورد پسند دیگران و به خصوص از نظر الگو بودن برای بانوان بد حجاب داشته باشند.
حال چه باید کنیم تا به عنوان بانویی محجبه هم حجاب زیبایی داشته باشیم و هم مراقب این مساله باشیم که خودنمایی نکنیم و خود در دام گناه نیافتیم.
در این مقاله به نکاتی در جهت زیبایی می پردازیم تا در این زمینه رشد و پیشرفت داشته باشیم و بتوانیم ظاهر زیبا و مورد پسندی به عنوان بانویی با حجاب برای خود در نظر بگیریم.

 از گیره ی روسری استفاده کنید

خیلی ها تصور می کنند که با حجابند اما به علت این که از گیره ی روسری استفاده نمی کنند، همیشه جلوی موهایشان نمایان است و یا گردن شان پوشیده نیست، اگر چادری هم باشند که دیگر بدتر، چون چادر باعث عقب رفتن روسری می شود که گیره ندارد، پس بهتر است برای شیک بودن و بیرون نیامدن موها و گردنتان حتما از یک یا دو گیره برای محکم شدن روسریتان استفاده کنید، مطمئن باشید حجاب سفت، زیباتر از یک حجاب شل و وارفته است!

نظافت را رعایت کنید

همیشه نظافت یک شخص حرف اول را درباره ی او می زند، انسان ها در نگاه اول ظاهر انسان را می بینند و درباره ی او تصمیم می گیرند، اگر می خواهید حجابتان مورد پسند و الگوی دیگر بانوان باشد، نظافت را بیش از پیش رعایت کنید، صورت آراسته، ناخن های مرتب، کفش های واکس خورده، روسری سفت و مرتب و …همه به عنوان مهمترین عامل زیبایی حجاب شماست.

 رنگ های ست بکار برید

حتی اگر چادر به سر می کنید، در زیر چادرتان از مانتو وروسری و یا کیف و کفش ست استفاده کنید، می توانید فقط کیف و کفشتان را ست کنید و یا رنگ روسری و مانتویتان به هم بیاید، توجه داشته باشید صرف سر کردن چادر، استفاده از هر رنگی را توجیه نمی کند، مراقب باشید اصطلاحا شنبه یکشنبه نشوید!

از اتو غفلت نکنید

اتو لباس هایتان را جلا می دهد، حتی اگر تصور می کنید که چروک نیست، بازهم به عنوان یک بانوی محجبه از اتو برای شیک بودن استفاده کنید. اتو کردن لباس تان را درخشان و براق می کند، همچنین عمر لباستان را هم زیادتر می کنید، پس از اتو غافل نشوید!

 چادر خاکی را حذف کنید

خیلی از افرادی که درک درستی از حجاب ندارند، تصور می کنند که افراد محجبه در اسارت هستند و تحت فشار و زجر کشیدن، برای این که به آنها ثابت کنید، حجاب ، نام دیگر آزادی زنان از بند تجمل و ارایش و خود نمایی است، لبخند بزنید و خوش اخلاق باشید!
معمولا پایین چادر ها به دلیل بلندی روی زمین کشیده می شود و خاکی می شود، دیدن یک چادر خاکی و یا چادری که از در ماشین آویزان شده و روی زمین کشیده می شود، منزجر کننده است، اگر سر کردن مدل های سنتی چادر برایتان سخت است، از مدل های چادر ملی و یا لبنانی استفاده کنید. مدل های جدید چادر، سایز بندی دارند و جمع و جور کردن آن راحتتر از مدل های سنتی است.

روسری بزرگ استفاده کنید

بعضی چیزها باهم جمع نمی شوند، مثلا حجاب با روسری سایز کوچک! روسری های کوچک، انگار که روی سر مچاله می شوند و طرحشان هم مخفی می ماند، انگار که یه دستمال را دور سر بسته اید!
از طرف دیگر طبق اعتقادات ما، گردن و شانه های یک بانوی مسلمان باید پوشیده باشد، پس روسری های کوچکتان را کنار بگذارید و از روسری های بزرگتر استفاده کنید. در روسری های بزرگ هم طرح و رنگ روسری مشخص تر و واضح تر است و هم حجاب کامل تری دارید و هم زیباتر و شیک تر می شوید.

لبخند بزنید

خیلی از افرادی که درک درستی از حجاب ندارند، تصور می کنند که افراد محجبه در اسارت هستند و تحت فشار و زجر کشیدن، برای این که به آنها ثابت کنید، حجاب ، نام دیگر آزادی زنان از بند تجمل و ارایش و خود نمایی است، لبخند بزنید و خوش اخلاق باشید!
مسلما افراد تحت فشار صورت های عبوس و ناراحتی دارند و افرادی که از آزادیشان لذت می برند، صورت های گشاده و شادی دارند و همیشه لبخند مهمان لب هایشان است.
توجه داشته باشید، شما به عنوان یک بانوی مسلمان، پرچمدار دینتان هستید، و ذره ذره ی رفتارهای شما زیر ذره بین است، پس اخلاق و رفتارتان را به خاطر اعتقاداتتان هم که شده، مزین به اخلاق رسول خدا و اهل بیت پاکش کنید.
توجه به نکات بالا می تواند شما را به عنوان الگویی مناسب از یک بانوی با حجاب در جامعه به دیگران معرفی کند. حتما به نکات ذکر شده توجه بفرمایید.

بازدید 496 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 خرداد 1397 04:47
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search