سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الأربعاء / 22 ذو القعدة / 1440
تاریخ میلادی :
Jul 24 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

دوشنبه, 27 شهریور 1396 00:00

پدیده شگفت‌انگیز و طبیعی میل یخی مهریان 

 

 

 این آبشار یخی با ارتفاع 20 متر و ضخامت حدود سه متر زیبایی عجیبی را در میان این کوه جنگلی به‌وجود می آورد. وجود درختان جنگلی زیبا و درخشش انوار خورشید از لبه‌های کوه  وجودبرف‌های یخ زده و آب‌های روان در کنار این پدیده زیبا و فوق العاده عظمت خداوند و آفریدگار بزرگ را برای هر رهگذری تداعی می کند.

در کیلومتر پنج جاده یاسوج به اقلید پدیده شگفت‌انگیز و طبیعی "میل یخی مهریان " دیده می‌شود که در سمت چپ جاده در جای مشخصی از قله کوه یخ‌هایی عظیم به شکل میله‌ای بلند و آبشار مانند چشم رهگذران این مسیر را می‌نوازد این پدیده از دور به مانند توده بزرگ برف و گاهی آبشار دیده می‌شد اما هر چه که به این کوه نزدیک و نزدیکتر شویم با توده‌ای یخی به شکل میله‌ای آویزان مواجه می‌شویم.

میل یخی مهریان 

در کیلومتر پنج جاده یاسوج به اقلید پدیده شگفت‌انگیز و طبیعی "میل یخی مهریان " دیده می‌شود

 

پدیده دیوار یخی و زیبای تنک مهریان در یاسوج معروف به "میل مهریان " در اثر سرمای بیش از حد آبشار روان و جاری در این کوه به یخ تبدیل می‌شود و این آبشار جدید یخی تا زمان معینی از سال معمولا اوایل اسفند ماه مقاوم می‌ماند.

میل یخی مهریان 

 

این آبشار یخی با ارتفاع ۲۰ متر و ضخامت حدود سه متر زیبایی شگفت‌انگیزی را در میان این کوه جنگلی به‌وجود می‌آورد. وجود درختان جنگلی زیبا درخشش انوار خورشید از لبه‌های کوه وجود برف‌های یخ زده و آب‌های روان در کنار این پدیده زیبا و فوق‌العاده عظمت خداوند و آفریدگار بزرگ را برای هر رهگذری تداعی می‌کند. این پدیده که علاوه بر زیبایی خود نوعی تقویم زمان برای ساکنان روستاهای اطراف در گذشته بود در زمان معینی از سال اواخر پاییز تا اوایل زمستان شکل می‌گیرد و در وقت معینی از سال نیز با صدای مهیبی فرومی‌افتاد. صدای مهیب فرو افتادن این توده عطیم یخی آبشار مانند تقویم ساکنان روستاهای مهریان و بلهزار در قدیم بود چرا که با شنیدن صدای فروافتادن این توده عظیم یخی آن‌ها متوجه می‌شدند زمستان رو به اتمام و بهار در حال فرارسیدن است .   

 

میل یخی مهریان 

پدیده زیبای "میل مهریان " در اثر سرمای بیش از حد آبشار روان و جاری در این کوه به یخ تبدیل می‌شود

آبشار "میل مهریان " با ارتفاع ۲۰ متر زیبایی شگفت انگیزی را در میان این کوه جنگلی به‌وجود آورده است

میل یخی مهریان 

 

 

آبشار "میل مهریان " تا زمان معینی از سال معمولا اوایل اسفند ماه مقاوم می ماند

 

میل یخی مهریان 

بازدید 334 بار
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search