سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
یکشنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الأحد / 19 ذو القعدة / 1440
تاریخ میلادی :
Jul 21 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

یکشنبه, 19 آذر 1396 15:00

دره مرادبیگ یکی از زیباترین دیدنی های همدان

دره مراد بیگ

 

  

دره مرادبیگ بزرگ‌ترین دره کوهستان الوند و در جنوب شهر همدان

 

همدان استان توریستی و گردشگری است که هم از نظر طبیعی و هم از نظر تاریخی دارای دیدنی‌های بسیار است. برای فرار از گرمای طاقت‌فرسای تابستان ، غرب کشور گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود. همدان با داشتن مناظر طبیعی دلفریب در کنار آثار تاریخی این روزها یکی از پررونق‌ترین مقاصد گردشگری است. دره مرادبیگ با آب و هوای خنک از زیباترین دیدنی‌های همدان است، که حتما باید در برنامه بازدیدتان قرار بگیرد.

 

دره مرادبیگ بزرگ‌ترین دره کوهستان الوند است و در جنوب شهر همدان قرار دارد. این دره در گذشته که شهر چندان گسترده نشده‌بود، 4 کیلومتر با شهر فاصله داشت، تا اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی در سال 67 شمسی، این دره به محدوده خدمات شهری ملحق و جزو شهر همدان محسوب شد. 

 

دره مراد بیگ 

آثار یک روستای قدیمی در غرب دره مرادبیگ، در یکی دو کیلومتری روستای دره مرادبیگ

 

دره مرادبیک برخلاف سایر دره‌های الوند مانند دره «ماوشان‌رود» و دره «گنج‌نامه» که در مسیر راه‌های باستانی قرار داشتند، در منطقه بسته‌ای قرار دارد و تردد در آن بسیار اندک بوده‌است. تنها راه ارتباطی، راه مالروی انتهای دره است که از طریق دره چشمه  فرشه  در فصول خشک سال با روستای پشت کوه (یال غربی الوند) امکان دسترسی دارد.

 

آثار یک روستای قدیمی در غرب این دره، در یکی دو کیلومتری روستای دره مرادبیگ به چشم می‌خورد.

 

از آب شدن برف‌ها و آب چشمه‌های فراوان در این دره رود « الوسجرد » تشکیل شده‌است. این واژه از نام های دوران پارتی است و به احتمال قریب به یقین از نام روستایی که در دوران های گذشته در آنجا بوده، گرفته شده‌است.

دره مراد بیگ

 

دره مرادبیک برخلاف سایر دره‌های الوند در منطقه بسته‌ای قرار دارد

 

از مکان‌های معروف دره مرادبیگ می‌توان به «دره گرگ»، «دره غول»، «دره حاج احمد(حاجمد)»، «لژه»، «شرشرآب»، «گوشتخل دره»، «روستا سیلوار»، «قزوله دره»، «سر دوش»، «حمام خرابه»، «محمود دره»، «قرق»، «ندو خانه»، «منبع»، «پررحمان» و «دره بهشت» اشاره کرد. 

 

دره مراد بیگ 

از مکان‌های معروف دره مرادبیگ می‌توان به «دره گرگ»، «دره غول» نام برد

  

 

 

 

بازدید 363 بار
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search