سایت خبری بانوی سبز

تاریخ شمسی :
چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الأربعاء / 22 ذو القعدة / 1440
تاریخ میلادی :
Jul 24 2019
ساعت :

بانوی سبز سایت خبری مخصوص بانوان

.مجموعه بانوی سبز با ارائه مطالب خبری،تخصصی و تفریحی و توجه به نیازها و دغدغه های بانوان توانسته جایگاه خوبی را در میان بانوان ایرانی بدست آورد.

بانوی آشپزخانه

دنیایی کودکان

بانوی روز

بانوی خانه

دین و زندگی

سرگرمی

مد روز

بانوی موفق

یکشنبه, 19 آذر 1396 16:00

زیبایی‌های دره لیقوان 

 

  دره لیقوان 

با شنیدن نام لیقوان، یاد پنیر لیقوان میافتیم اما بهتر است فراموش نکنیم که لیقوان به جز پنیر جاذبه های بسیار زیبایی دارد که ارزش تفریح و دیدن دارند. لیقوان یک روستای ییلاقی و کوهستانی است که در جنوب شرقی تبریز و در دامنه کوهستان سهند قرار گرفته است. در قسمت شرقی این روستا دره‌ بسیار باصفایی وجود دارد که رودخانه لیقوان از آن می‌‌گذرد و روستاهای حاشیه خود را مشروب می‌کند.

 

لیقوان با تمام کوچکی اش، نام بزرگی است. اما اگر به عنوان یک گردشگر وارد آن شوید جاذبه های بیشتری را می بینید که تمام ذهنیت تان را از این روستا، تغییر می دهد! طبیعت زیبای لیقوان آن قدر غافلگیر‌کننده است که ممکن است مجبور شوید هر چند دقیقه یک بار به خودتان یادآوری کنید که خواب نمی‌بینید و اینجا گوشه‌ای از خاک سرزمین خودتان است! 

دره لیقوان 

 دره لیقوان

 

برای دیدن لیقوان باید به آذربایجان شرقی سفر کنید و در 36 کیلومتری جنوب تبریز این روستا را ببینید که در کنار رودخانه مهران رود و کوه‌های سر به فلک کشیده سهند جا خوش کرده است. جاده ارتباطی لیقوان- تبریز از مسیر «دروازه تهران» شهر تبریز شروع می‌شود و بعد از گذر از شهر باسمنج و روستاه‌های هروی (هربی) بیروق (بره) به روستای لیقوان می‌رسد. یادتان باشد که دره لیقوان بین تمام دره‌های استان آذربایجان شرقی تنها جایی است كه امكان ارائه خدمات و پذیرایی از مسافران را دارد. 

دره لیقوان 

دره لیقوان

 

دره لیقوان  

تصاویر روستای لیقوان

دره لیقوان   

دره لیقوان در آذربایجان شرقی

دره لیقوان

    

لیقوان تبریز

دره لیقوان    

روستای لیقوان

دره لیقوان     

روستای لیقوان

دره لیقوان     

 

 

بازدید 426 بار
کلیه حقوق این سایت متعلق به بانوی سبزمی باشد.
طراحی و پیاده سازیوبیگو

Search